Uğur Özgür’ün Kaleminden; “Suçlular Hesap Versin!”

Akdeniz Belediyesi’ndeki denetim raporu skandalının ardından çok özel kalem ile basın müdürü kapı kapı dolaşıp yandaş topluyor. İspatlanan suçlarını örtbas etmek ve ağır eleştirilerin önünü kesmek isteyen kurnaz ikili, belediyenin kasasından deyim yerindeyse para saçıyor.
Zor dönemden geçtiğimiz şu günlerde Akdeniz Belediyesi’nden aldıkları onca paranın karşılığı olarak kurnaz ikiliye hizmet eden sözde gazetecilere kızmıyorum artık. Allah var, emir eri olmayı da çok iyi beceriyorlar. Onlara tek tavsiyem, akarken cebinizi bol bol doldurun. Çünkü çok yakında güvendiğiniz dağlara karlar yağacak.
Gazeteciliğe başladığım ilk gün masamın karşısındaki duvarda şunlar yazıyordu; “Gazetecilik nargile tiryakiliğine benzer. Fokurdata fokurdata kendi hayatını içersin ama tömbeki bulamadığın zaman asla yerden izmarit toplamazsın.”
Paranın her şeyi satın aldığı şu dünyada namuslu bir hikayen varsa, kimse seni satın alamaz.
Sözde gazetecileri bir kenara bırakırsak, Akdeniz Belediyesi 2020 Yılı Denetim Raporu’nu hazırlayan komisyon üyeleri, Sayıştay ve müfettiş kararını beklemeden, usulsüzlükler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunabilirler. Madem o raporu yazdınız, devamını getirin. Suçlular hesap versin. Biz de sizi ayakta alkışlayalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir