Uğur Özgür’ün Kaleminden; “Suskun Başkan!”

Akdeniz Belediyesi Basın Müdürü Tuncay Karakaş, kendisine yakışanı yapmış ve bizim ilanı kesmiş. Belediye tapulu malı sanki. Beklediğimiz bir gelişmeydi ama yine de insan nezaketen bir arar veya mesaj atar “ilanınızı kestik” diye.
Haberini aldık. Yeni beslemeler gelmiş. Müdür onları da doyuracak artık. Karşılıksız sevgi bu olsa gerek!
Tüm bu rezalete rağmen Belediye Başkanı M.Mustafa Gültak’ın suskunluğunu koruması manidar. Denetim raporu ortada, belgeler elinde, müdürün itirafını kulaklarınla duydun. Daha neyi bekliyorsun Başkan? Çık ortaya, “Basın müdürümün arkasındayım. Benden habersiz belediyede yaprak dahi kıpırdamaz” diyerek tüm sorumluluğu üstüne al ya da gerekenleri yapıp, basın müdürüne kapıyı göster.
Hak, hukuk, adalet ve en önemlisi vicdan bunu gerektirir.
Yoksa bu gidişle “kanırta kanırta alacağız” dediğiniz Büyükşehir’i bırakın, bağırta bağırta aldığınızı söylediğiniz Akdeniz’i de kaybedersiniz.
Beslemelere de bir çift lafım olacak. Benim sizinle işim olmaz. Açgözlüler ile hiç olmaz. Kimden ne alıp, karşılığında ne veriyorsunuz umurumda değil. Paranızda gözü olanın da gözü çıksın. Rabbim bizleri, şükür bilmeyen nankörlerden eylemesin. Yalnız bir daha içinizden biri çıkıp, müdüre şirin gözükmek için çamur sıçratırsa işte o zaman hepinizin ipini pazara çıkarırım. Bildiklerimi bilseniz şaşarsınız. Sonuçta iki kişinin bildiği sır değildir.

DeepNOT
Akdeniz Belediyesi’nden çıkıp Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ne geleceğim ama bırakmıyorlar. Kapalı devre çıkarılan cemiyet gazetesinden kimler neler götürüyor! Bir iki kişi dışında başrollerde yine aynı isimler var. Şimdilik bu kadar. To be continued…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir