Univar Solutions, Tata NQ’nun Avrupa, Türkiye, Mısır ve Rusya Distribütörü Oldu

Prebiyotik besin lifleri, sindirim sağlığı ve sağlıklı yaşam ürünleri için formülasyon çözümleri sunuyor. Univar Solutions, Tata NQ'nun Prebiyotik Besin Lifi Ürün Yelpazesinin Avrupa, Türkiye, Mısır ve Rusya Distribütörü Olarak Atandı.

ROTTERDAM, Hollanda — Univar Solutions Inc.'in (NYSE: UNVR) ("Univar Solutions" veya "Şirket") yan kuruluşu, küresel bir kimyasal ve bileşen distribütörü ve katma değerli hizmetler sağlayıcısı olan Europe, Univar B.V., bugün Avrupa'daki seçilmiş ülkelerde, Türkiye, Mısır ve Rusya'da gıda, içecek ve nutrasötik sektörlerinde kullanım amacıyla FOSSENCE® ve GOSSENCE® adlı prebiyotik besin lifleri yelpazesi için Tata Chemicals Ltd. ile yeni bir dağıtım anlaşması yaptığını duyurdu.

Anlaşma, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da mevcut ilişkilerden temelini almaktadır. Tata Chemicals Ltd'nin Beslenme Bilimleri bölümü olan Tata NQ tarafından geliştirilen ve tescilli bir şirket içi fermantasyon teknolojisi kullanılarak üretilen FOSSENCE® ve GOSSENCE®, gıda ve içeceklerde, bebek gıdası ve soğuk gıda tozlarında, diyet takviyelerinde ve sağlıklı gıdalarda kullanılmaktadır. Bu sindirimi kolaylaştıran sağlık bileşenlerinin Univar Solutions'ın sektör lideri Bileşenler ve Özel Ürünler portföyüne eklenmesi, bölgelerdeki gıda, içecek ve nutrasötik üreticilerine en son sağlık, sağlıklı yaşam ve beslenme trendlerine uyum sağlamaları için ek işlevsel bileşen seçenekleri sağlamaktadır.

Univar Solutions tüketici çözümleri kıdemli başkan yardımcısı Matthew Ottaway, "Dünya genelinde gıda, içecek ve nutrasötik müşterilerimiz değişen ihtiyaçlarını karşılamamıza yardımcı olma konusunda bize güveniyor ve bununla birlikte, Univar Solutions, Tata NQ ile ilişkisini derinleştirmekten heyecan duyuyor." dedi. "Özel bileşenlerin dağıtımında pazar lideri olarak; Avrupa, Türkiye, Mısır ve Rusya genelinde güçlü müşteri bağlantılarımızı geliştirmek için sabırsızlanıyoruz. FOSSENCE® gibi güçlü bileşen portföyümüz ve sınıfının en iyisi hizmetimiz, özel gıda ve nutrasötik sektörü uzmanlığımız, teknik desteğimiz ve yenilikçi test mutfaklarından oluşan ağımızla, müşterilerimizin ürün vizyonlarını hayata geçirmelerine yardımcı olabiliriz."

Tata NQ, sağlıklı bir mikrobiyomun büyümesini desteklemeye yardımcı olmak için tasarlanmış prebiyotik besin lifleri üretir. Bileşenler çeşitli amaçlar için kullanılır. Bunlar arasında, aromaların maskelenmesine yardımcı olmak, lezzet arttırıcı işlevi görmek, donma noktasını yükseltmek ve birçok gıda ve içecek uygulamasında raf ömrünü uzatmak gibi faydalar mevcuttur.

Tata Chemicals Ltd. Nutrition Sciences Business COO'su Venkatadri Ranganathan, "EMEA bizim odağımızda olan bir pazar ve Univar Solutions ile ortaklığımızın müşterilerimize daha hızlı erişim, daha kısa teslim süresi ve olağanüstü müşteri hizmeti sağlayacağından eminiz," dedi."Patentli tam hücreli fermantasyon teknolojimiz kullanılarak üretilen bilim destekli bileşen portföyümüz, Gıda ve Nutrasötik uygulamalarında prebiyotik sağlık yararları sağlayarak günümüzün sağlık bilincine ve aşırı düzeyde farkındalığa sahip müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Univar Solutions'ın harika bir ortak olacağından, 80 yılı aşkın küresel mirasımıza ve Tata Group denince akla gelen değerlerimize katkıda bulunacağından eminiz."

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı