Vanlı kravat tutkununa İletişim Başkanlığından armağan

Van'ın Gürpınar ilçesinde evinde biriktirdiği 1500 kravatla 63 yıldır bu tutkusunu sürdüren 70 yaşındaki Bedir Akbulut'a Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca üzerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isminin baş harflerinin işlendiği kravat hediye edildi.

 

Van'ın Gürpınar ilçesinde kravata olan düşkünlüğüyle tanınan 70 yaşındaki Bedir Akbulut, koleksiyonuna, üzerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isminin baş harflerinin bulunduğu kravatı eklemenin sevincini yaşıyor.

 

İlçeye 15 kilometre uzaklıkta, adının verildiği "Bedir Bey" mezrasında oturan ve 7 yaşından bu yana boynundan kravatını eksik etmeyen 4 çocuk babası Akbulut, 63 yılda valilerin, bürokratların, siyasetçilerin ve yakınlarının hediyeleriyle biriktirdiği 1500 kravata âdeta gözü gibi bakıyor.

 

Günlük işlerini yaparken, hayvanlarıyla ilgilenirken bile takım elbise ve kravatını çıkarmayan Akbulut'a Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca, üzerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isminin baş harflerinin işlendiği kravat gönderildi.

 

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış ve AK Parti İlçe Başkanı Taha Güngör, evinde ziyaret ettikleri Akbulut'a Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca gönderilen kravatı teslim etti.

 

Hayatındaki en anlamla hediyelerden birini aldığını belirten Akbulut, koleksiyonuna Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isminin baş harflerinin bulunduğu kravatı eklemenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

 

"Ömrüm boyunca çıkarmayacağım"

Geçen hafta da AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ın kravat gönderdiğini aktaran Akbulut, çocukluğunda başlayan kravat tutkusunun aldığı hediyelerle sürekli arttığını dile getirdi.

 

Son günlerde kendisine birçok kravatın ulaştırıldığını anlatan Akbulut, şöyle konuştu:

 

"Kravatları çok seviyorum. Bugün Cumhurbaşkanı'mızdan çok güzel bir kravat hediye aldım. Ömrüm boyunca bu kravatı takacağım. Cumhurbaşkanı'mızdan Allah razı olsun. Yine AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım da kravat gönderdi. Kravatlarıma yenilerini eklemenin mutluluğunu yaşıyorum."

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı