Weltew Home Köy Okulundaki Çocukları Sevindirdi

Yurt içinde gerçekleştirdiği çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ile eğitime her zaman destek veren Weltew Home, öğrencilerin mesleki gelişimlerine imkân sağlarken, sektörün eğitimli eleman ihtiyacını karşılamasına da katkıda bulunuyor. Son olarak Bitlis’te yer alan dört köy okulunda, ihtiyaç sahibi 105 çocuğa ulaşan marka yöneticilileri, ilkokul düzeyindeki miniklerin yüzünü güldürdü.

Bitlis Akçaağaç İlkokulu, Serince Mezrası İlkokulu, Yalıntaş İlkokulu ve Güvenli İlkokulu ile İkizler İlkokulu’ndaki 105 öğrenciye kışlık bot ve mont desteği ile kırtasiye ve kitap yardımı yapan Weltew Home yöneticileri aynı zamanda iki adet laptop bağışında da bulundu.

Markanın Yönetim Kurulu Üyesi Davut Bahri Balcı, “Bitlis’te görev yapan bir öğretmenimizin sosyal medyada yaptığı paylaşımdan oldukça etkilendim. Sonrasında kendisiyle iletişime geçtik ve sonrasında hem öğretmenimizin kendi görev yaptığı okulda hem de çevre illerde de yardıma ihtiyacı bulunan öğrencilerimizin tespit edilmesini sağladık” dedi.

Davut Bahri Balcı, “Köy okullarındaki bu çocuklarımıza ulaşmamızda desteklerini esirgemeyen Bitlis Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de teşekkür etmek istiyorum. Weltew Home olarak sosyal sorumluluk konusunda her zaman duyarlı olmaya gayret ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı