Yardım Kampanyası Koordinatörü: Cavidan Demirağ:

Yardım Kampanyası Koordinatörü: Cavidan Demirağ: Yangın mağdurlarına ikinci etap yardımları ulaştırdık
Mersin’de birçok sivil toplum kuruluşunun el ele vererek Aydıncık bölgesindeki yangın mağdurları için topladığı yardımlar mağdurlara ulaştırmaya devam ediyor. Kampanya Koordinatörü Cavidan Demirağ, Ağustos ayında da yardımları götürdüklerini belirterek, yardımlar içerisinde 2,5 ton küçükbaş hayvan yemi götürdüklerini söyledi.


Edinilen bilgilere göre Mersin merkez ve Tarsus’ta bulunan bazı Sivil Toplum Kuruluşları el ele vererek yangında zarar görmüş olan ailelere destek vermek amacıyla bir yardımlaşma kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında toplanan yardımlar geçtiğimiz Ağustos ayında bir tırla Aydıncık ilçesine götürülüp mağdurlara ulaştırılmıştı. Dün de yardımların ikinci etabı Mersin Büyükşehir Aracılığıyla Mersin’den alınıp Aydıncık bölgesindeki yangın mağdurlarına götürüldü. Götürülen yardımların içerisinde hayvan yemi, giyecek, yiyecek ve çeşitli ev eşyaları bulunuyor.
Kampanya koordinatörü İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, yardım dayanışmasıyla ilgili şöyle konuştu:” Mersin bölgesinde çıkan orman yangınlarında çok insanımız mağdur oldu. Biz de bu insanlarımızla dayanışma içerisinde olmak ve bir nebzede olsa onlara yardımcı olmak için 2 ay önce bir yardım kampanyası başlatmıştık. “Çorbada Tuzumuz olsun” adını verdiğimiz yardım Kampanyasına yoğun bir ilgi oldu. Geçtiğimiz Ağustos ayında Kampanya kapsamında toplanılan hayvan yemi, temizlik ürünleri, gıda, giyecek, ev eşyaları ve çok sayıda malzemeyi Mersin’in Tarsus, Akdeniz ve Yenişehir ilçelerinde birkaç noktadan alarak Aydıncık ilçesine götürmüştük. Yardımları Aydıncık ilçemizde Mersin Büyükşehir Belediyesi Aydıncık Bölge Koordinatörlüğüne teslim etmiştik. Dün yardımların ikinci etabını yangın mağdurlarına ulaştırdık. İkinci yardım etabında bulunan 2500 küçükbaş hayvan yemi, temizlik ve dezenfektan ürünleri, yiyecek ve giyecekler ile çeşitli ev eşyalarını Mersin Büyükşehir ekipleri aracılığıyla yangın mağdurlarına ulaştırdık. Yangınlarımız yangın mağduru ihtiyaç sahibi ailelere, Mersin Büyükşehir Belediyesi Aydıncık koordinasyon müdürümüz aracılığı ile Aydıncık bölgesinde yapılmıştır. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanımıza ve MBB Aydıncık Koordinatörü Recep Kara müdürümüze ve emekçilerimize teşekkürlerimizle hayırlarımız kabul olsun. Kampanyamıza destek olan ve yardımlar sunan tüm kurumlarımıza dost ve arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.”
“Çorbada Tuzun Olsun” Yardım kampanyasına destek veren kurumlar koordinasyon ekibi ise şöyle:
GİSKAD (Girişimci Is Kadınları Derneği)
TISİAD( Türk Irak Sanayici ve Is insanları Derneği)
TARDOBDER (Tarsus’ta Doğup Büyüyenler Derneği)
habernews24.com
MERSİNKADINGÜCÜ grubu
Ve koordinasyonda görev alan Tardobder başkanı Bayram Yıldırım, engelli STK gönüllüsü Esengul Yazıcıoğlu,
“MersinKadinGucu gurubundan Filiz Ataizi ve Adile Yildirim, Deniz Fedai(Yem ihracatı),Lojistik hizmeti sunan Nazan Üngör md(Algan&Duru Grup)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir