Yayla yolları yenileniyor

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, yaylalarda yol yapım ve çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi, teknik ekibinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Özellikle yayla nüfusunun yoğun olduğu mahallelerde vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak ve daha nezih ortamlar sunmak amacıyla yapılan çalışmalar, büyük beğeni topluyor.

Yeniköy Mahallesi’nde asfalt serim, Bekiralanı, Soğucak ve Ayvagediği Mahalleleri’nde kilit parke yol çalışmalarını takip eden Başkan Yılmaz, Gözne Mahallesi’ndeki mevcut futbol sahasının yenilenmesi için de ekibine talimatlarda bulundu.

Başkan Yılmaz, mahalle sakinleriyle de görüş alışverişinde bulunarak, taleplerini dinledi. Mahalle muhtarlarının da eşlik ettiği mahalle gezilerinde, özverili çalışmalarından dolayı ekibine teşekkür eden Başkan Yılmaz; “Yaylalarımızda asfaltlama ve ihtiyaca göre kilit parke yol çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“AYVAGEDİĞİ MAHALLESİ’NDE SONDAJ KUYUSU AÇILDI”

“Yeşilin her tonuna sahip Toroslarımızı güzelleştirmeye devam edeceğiz” diyen Başkan Yılmaz,  Ayvagediği Mahallesi’nde arazilerin ve bahçelerin sulanmasını kolaylaştırmak amacıyla hizmete açtıkları sondaj kuyusunun hayırlı olmasını diledi. 

“YAYLA KÜLTÜRÜ, MERSİNİMİZDE ÖNEMLİ BİR DEĞERDİR”

Toroslar’ın her noktasına hizmeti ulaştırmak için büyük bir gayretle çalıştıklarını belirten Başkan Yılmaz; “Yaylalarımız, hemşehrilerimizin kent yaşamından ayrılıp soluk aldığı ve stres attığı yerler. Dört mevsim yoğun ilgi gören yaylalarımızda nüfus, yazın daha da artıyor. Yayla sezonu boyunca vatandaşlarımızın rahat bir tatil geçirmeleri için çevre temizlik, bakım ve onarım çalışmalarımızın yanında yol açma, genişletme, asfalt serim ve kilit parke çalışmalarımızı da aralıksız sürdürüyoruz. Çalışma arkadaşlarımızla birlikte yaylalarımızı gezerek planlamalar yapıyor ve ihtiyaçları tespit ediyoruz. Aynı zamanda bölge halkımızla da sohbet ederek taleplerini dinliyoruz. Tüm vatandaşlarımızı eşsiz değerlerimizin keyfini yaşamaya davet ediyorum” diye konuştu.