Yenişehir Belediyesi Aşevi’nde vatandaşlara aşure ikramı

Mersin Yenişehir Belediyesi, her gün yüzlerce vatandaşa sıcak yemek imkanı sunduğu aşevinde Muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıtımı gerçekleştirdi. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, aşevinden sıcak yemek almaya gelen vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Mersin Yenişehir Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla aşevinde aşure dağıttı. Yenişehir Belediyesi, Mersin Cemevi ve Babil Lions Kulübü’nün katkılarıyla hazırlanan aşurenin dağıtımı, vatandaşların aşevinden sıcak yemek almaya geldiği saatlerde gerçekleştirildi.
Mersin Cemevi İnanç Kurulu Başkanı Erdoğan Sevin dedenin dua okuduğu aşure dağıtımına Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, CHP Parti Meclisi Üyesi Yaşar Seyman, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen ve CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu katıldı.
Aşure duası öncesinde konuşan Mersin Cemevi İnanç Kurulu Başkanı Erdoğan Sevin dede, aşurenin sadece Alevi Bektaşi inancı olmadığını Orta Asya’dan, Mezopotamya’ya, Anadolu’dan Balkanlar’a kadar uzanan coğrafyada yaşayan bütün halkların ortak etkinliği olduğunu söyledi. Sevin, “Bugün bu aşure etkinliğini düzenleyen Yenişehir Belediyemize ve bu lokma paylaşımımızı sağlayan Babil Lions Kulübümüze teşekkür ediyorum” dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de, Babil Lions Kulübü ile birlikte aşure etkinliği düzenlemekten mutluluk duyduğunu belirterek, “Yenişehir Belediyesi Aşevi 20 yılı aşkın süredir ihtiyacı olan vatandaşlarımıza hizmet sunduğumuz bir yer. Pandemi döneminde özellikle evinden çıkamayan belirli bir yaşın üstünde vatandaşlarımızın evlerine kadar hizmeti götürdük. 200’e yakın vatandaşımıza bu hizmeti sağladık. Dayanışmamız devam edecek. Birlik beraberliğimiz daim olsun, lokmamız, aşuremiz kabul olsun” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir