Yenişehir doludizgin: 5-0

İlk kez katıldığı ligde fırtına gibi esen Yenişehir Belediyespor U-16 Futbol Takımı, çıktığı dördüncü maçını da farklı kazanmayı başardı. Akdenizgücü’nü 5-0 mağlup eden mavi beyazlılar, şampiyonluk yolunda rakip tanımıyor.

Sporun her branşında açtığı kurslar ile genç ve çocukların yanında olan Yenişehir Belediyesi, bünyesinde kurduğu futbol takımıyla da adından bahsettiriyor. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in destekleriyle kurulan ve U-16 futbol liginde mücadele eden Yenişehir Belediyespor, 4’te 4 yaparak şampiyonluğun en güçlü adayı olduğunu kanıtladı.

Yenişehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü, aynı zamanda futbol takımının teknik direktörü İnan Günal yaptığı açıklamada, “Hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz” derken, Yenişehir Belediyespor Kulüp Başkanı Sedat Şahin, Mersinli gençlerin önünü açmak ve Türk futboluna yeni yıldızlar kazandırmak için büyük bir atılım yaptıklarına dikkat çekerek, “Bizi bu yolda yalnız bırakmayan ve her türlü desteği veren Başkanımız Abdullah Özyiğit’e minnet borçluyuz. Yeni kurulan bir ekip olmamıza karşın elde edilen başarılar memnuniyet verici. Bu başarımızı il dışına taşımayı hedefliyoruz. Bunun için çok çalışıyoruz. Yenişehir’in ve Mersin’in adını en iyi şekilde temsil etmek için sonuna kadar mücadele edeceğiz” diye konuştu.