Yenişehir’in Yıldızları şov yaptı: 6-0

Mersinli gençlerin her zaman yanında olan sporsever Başkan Abdullah Özyiğit’in destekleriyle birlikte kurulan Yenişehir Belediyespor U-16 Futbol Takımı çıktığı ilk maçta gol olup yağdı.

Tarihinde ilk resmi futbol müsabakasına çıkan Yenişehir’in gençleri, Kazanlı İdman Yurdu engelini 6-0’lık skorla geçerek, ilk haftadan rakiplerine gözdağı verdi.
Yeni bir yapılanma ve planlama ile birlikte Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in de desteğini arkasına alan Yenişehir Belediyespor Futbol Kulübü’nün Başkanı Sedat Şahin, U-16 Ligi’nde hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi. Geleceğin yıldızlarını yetiştirme adına önemli bir adım attıklarına dikkat çeken Şahin, “Bizi bu yolda yalnız bırakmayan Başkanımız Abdullah Özyiğit başta olmak üzere destek veren herkese teşekkür ederiz. Hedefimiz ilk olarak U-16 Ligi’nde Mersin şampiyonu olmak. Ardından gruplarda Mersin’i ve Yenişehir Belediyesi’ni en iyi şekilde temsil etmek. Yeni kurulmuş bir takım olarak bunu başaracak güç ve inanca sahibiz” diye konuştu.
Yenişehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü İnan Günal’ın teknik direktörlüğünü yaptığı Yenişehir Belediyespor U-16 Futbol Takımı’nda, Mersin futboluna yıllarca başarıyla hizmet etmiş Selman Kaplan, İbrahim Yıldırım ve Süleyman Polat gibi genç ama deneyimli antrenörler görev yapıyor.
Yeni kurulan futbol takımının yanısıra Yenişehir Belediyespor Kulübü bünyesinde bir çok branşta geleceğin sporcularına Özgecan Spor Tesisleri’nde hizmet veriliyor.