Yeşilçam yolunda doğa ile iç içe yürüyüş keyfi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yeşilçam Doğa Yürüyüş ve Bisiklet Yolunda doğa yürüyüşü düzenlendi. 9.2 kilometre uzunluğunda olan Kara Peçe etabında Antalyalı vatandaşlar doğa ile iç içe bir gün yaşadı. 

 

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve Toroslar Doğa Sporları Kulübü (TODOSK) iş birliği ile Yeşilçam Doğa Yürüyüş ve Bisiklet Yolu’nun Kara Peçe etabında gerçekleştirilen doğa yürüyüşünde vatandaşlar tabiatla iç içe bir gün yaşadı. Akdamlar Pazarı (Çakırlar Sosyete Pazarı) merkezinden başlayan yürüyüş, 9,2 kilometrelik etabın ardından aynı noktada sona erdi. Yürüyüşe katılanlar doğanın eşsiz güzelliğinde hem spor yaptı hem de keyifli saatler geçirdi.

 

BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR

Toroslar Doğa Sporları Kulübü Yürüyüş Lideri Teoman Mete, Yeşilçam Doğa Yürüyüş yolunu Antalya’ya kazandırdığı için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek “Antalyalılarla ve spor kulübü üyelerimizle hafta sonu stresi atıyoruz. Tüm Antalya halkına böylesi güzel bir yürüyüş yolunu kazandıran başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz ”dedi.

 

YEŞİLÇAM YOLU

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konyaaltı ilçesinde Yeşilçam efsanesi Cüneyt Arkın'ın 1969 yapımı Büyük Yemin ve Ala Geyik filmlerinin; Usta aktör Rüştü Asyalı’nın 1971 yapımı Keloğlan filminin ve yine Fatma Girik’in 1974 yapımı Kara Peçe filmlerinin çekildiği bölgelerde tabelalarla belirlenen rotalarda yürüyüş ve bisiklet yolu oluşturulmuştu.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı