Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz, Yapı Grubu Başkanımız Barış Y. Özaydemir’i kaybettik

Endel Şirketler Grubu Yapı Malzemeleri Grubu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Barış Y. Özaydemir’i ani ve beklenmedik şekilde 43 yaşında kaybettik.

Eskişehir Sanayi Odası önceki başkanı, Yönetim Kurulu Başkanımız Savaş M. Özaydemir ve Aynur Özaydemir’in iki oğlundan küçüğü olan Barış Y.Özaydemir, 1978 yılında Eskişehir’de doğdu. 1997 yılında Eskişehir Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra 2002 yılında Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı.

Üniversite mezuniyetinin ardından aile şirketinde görev almadan önce profesyonel çalışma hayatına adapte olmak ve deneyim edinmek için İstanbul’da yabancı bir denetim firmasında profesyonel olarak iş hayatına başlayan Barış Özaydemir, 2003 yılında Stratejik Planlama ve Yeni İş geliştirme direktörü olarak aile şirketleri Endel Şirketler Grubu’na katıldı.  Şirketteki yeniden yapılanma ve planlama çalışmalarında etkin görev alan Özaydemir, 2005 yılında Kılıçoğlu markasının içinde bulunduğu Endel Yapı Malzemeleri Grubu Başkanı görevini üstlendi. Endel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Yapı Malzemeleri Grubu Başkanı olarak yaklaşık 16 yıldır şirket yönetiminde yer alıyordu.

Barış Y. Özaydemir, Türkiye’nin önemli markalarından, 1927 yılında kurulmuş Kılıçoğlu Kiremit’in sektördeki liderliğini daha üst seviyelere taşımak için marka konumlaması, ürün tasarımları ve çeşitliği, üretim kapasiteleri ve dağıtım kanalı yapısında köklü değişikler gerçekleştirdi. 2012 yılında yeni tesis yatırımıyla Megaron markasını yaratarak anahtar teslim profesyonel çatı deneyimini sektöre kazandırdı. Kılıçoğlu ürün gamına yeni ürünlerin eklenmesi, alternatif çatı sistem ürünlerinin geliştirilmesi, Megaron Çatı Teknolojileri markasının ve Megaron markasına yönelik uzman bayi ağının oluşturulması gibi önemli yatırım ve projelere imza koydu. Barış Y. Özaydemir Eskişehir Sanayi Odası Meclis Üyesiydi.

Barış Y. Özaydemir’in cenazesi, bugün (23 Aralık 2021) ikindi namazını müteakip M. Sami Ramazanoğlu Camiinden kaldırılıp, Eskişehir Asri aile mezarlığına defnedilecek. Özaydemir ailesi, 17.30-20.00 saatleri arasında Eskişehir Ramada Plaza Otel’de taziyeleri kabul edecek.

Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm grubumuza başsağlığı dileriz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı